pl en de ru
O Firmie
Firma S.I.C. powstała we wrześniu 1994 roku jako spółka z o.o. Założycielami firmy są potomkowie łódzkiego rodu fabrykanckiego, którzy przybyli do „Ziemi obiecanej” na początku XIX wieku z terenów Wirtembergii. Rozkwit przemysłu włókienniczego na terenie Łodzi w tamtym okresie sprzyjał rozwojowi firmy.
 
Wiekowe doświadczenia połączone z nowoczesnymi metodami produkcji i silnie rozwiniętym działem marketingu pozwoliły na znaczne zwiększenie obrotów firmy w ostatnich latach. Współpraca z wiodącymi producentami papierów transferowych oraz tkanin meblowych i dekoracyjnych na świecie, daje nam pozycję lidera na rynku polskim. Stałe dostawy tkanin pozwalają na utrzymywanie stanów magazynowych na poziomie 2 500 000 metrów, co przekłada się na bardzo szybką realizację zamówień naszych kontrahentów. Zapasy papierów transferowych w ilości 800 000 metrów to baza kolekcji obejmującej około 1000 różnych wzorów.
 
Dystrybucją naszych produktów zajmuje się doświadczony sztab handlowców, którzy docierają do firm w Polsce i za granicą. Naszymi krajowymi odbiorcami są znani producenci mebli, firmy handlowe oraz sieci marketów budowlanych. Klientami zagranicznymi są firmy m.in. z Niemiec, Rosji, Słowacji, Czech, Rumuni, Węgier.
 
Z myślą o przyszłości firmy zwracamy dużą uwagę na nowoczesne wzornictwo i kolorystykę. Odwiedzamy najważniejsze targi tekstylne na świecie, dzięki czemu podążamy za najnowszymi trendami i nieustannie uzupełniamy ofertę o najmodniejsze wzory i kolory. Corocznie bierzemy udział jako wystawcy w branżowych targach MEBLE POLSKA w Poznaniu, EVTEKS w Istambule i HEIMTEXTIL we Frankfurcie.
 
Oferujemy dogodne warunki współpracy oraz dostawę zamawianych tkanin w ciągu dwóch dni roboczych, w zależności od dostępności towaru w magazynie.
 
Zapraszamy do współpracy.
 
 
W roku 2017 firma S.I.C. Sp. z o.o. została ponownie uhonorowana prestiżową nagrodą Gazele Biznesu.
 
 
 
 
 
W roku 2017 firma S.I.C. Sp. z o.o. została wyróżniona w rankingu Diamenty Forbesa 2017.
 
 
 
 
 
W roku 2012 firma S.I.C. Sp. z o.o. została ponownie uhonorowana prestiżową nagrodą Gazele Biznesu.
 
 
 
 
 
W roku 2011 firma S.I.C. Sp. z o.o. została uhonorowana prestiżową nagrodą Gazele Biznesu.
 
 
Gazele Biznesu
 
 
 
 
 
 
 
     Fundusz Rozwoju Regionalnego   Centrum Obsługi Przedsiębiorcy